7 Mayıs 2007 Pazartesi

DergiPlanet Çıktı, Tükenmeden İndiriniz... :P


Benim de bir (geyik) yazı ile katkıda bulunduğum DergiPlanet'in ilk sayısı çıktı. Gazete bayilerinde aramayınız, para vermenize gerek olmadan buradan indirebilirsiniz. Dergide sinema, anime vs. vs. (daha ben bile tam olarak okuyamadım, dolu dolu bir şey de...) konularında bol bol içerik var. Bir DVD hediye eden, %80'i fotoğraftan oluşan sinema dergileri ile karşılaştırmak bile yersiz. Emeği geçen herkese teşekkürler... :)

Burası da ileride DergiPlanet'in sitesi olacak, hatta oldu bile galiba...

Sinema konusunda sadece afişlerdeki yazıları okumakla yetinmeyeyim diyorsanız, saldırınız efendim.

chuju


Rakamların sırrı...

Bir haftadır sitemizi ve birçok sinemaseveri meşgul eden rakamlarımız sonunda açığa kavuştu. Artan yüzdeler, yazıların vücut bulmasını ve hayalin yavaş yavaş gerçekleşmesini gösteriyordu. Geçen seneden beri aklımızda olan dergimiz DergiPlanet nihayetinden sizlerle buluşuyor.

özel sayı
I'm a cyborg but that's OK! festivale "park" etti.
Temeli altyazıyla atılan DivxPLANET, yeni bir platforma adım attı, bizi burada buluşturan sinemayla iyice bütünleşti. Bütünleşirken, içindeki güzellikleri de sinemaya katmayı unutmadı. Gönülden olmaktı bu, sinemayı tutkuyla takip eden, paylaşmaktan korkmayan, bilgisini ve yeteneğini korkusuzca gösteren bir ruhun eseriydi bu, Divxplanet ruhunun eseriydi bu. Her eser de olduğu gibi zorluklardan geçip akışını bulan bir sonuçtur dergimiz. Bilinenin aksine, görülenin aksine bu sitenin sinemayla çok daha haşır neşir olduğunu göstermekti, ki görmek istemeyenlere de güzel bir cevaptı. Ticari kaygısı olmayan, yedinci sanata aşık amatör bir ekibin profesyonelce, ciddi ciddi çıkardığı DergiPlanet, bundan sonrasına şimdiden gebedir.

Alçakgönüllü ama kendinden emin içeriğimizi görünce içinizdeki sinema büyüsü ortaya çıkacak. Aylık çıkacak dergimiz sizlerin de katılımıyla büyüyecek, büyüdükçe gelişecek, geliştikçe daha güzelleşecek. Haydi dergimizin sayfalarını çevirelim, çevirdikçe sinemaya yeniden, tekrar aşık olalım.
(raskolnikov)



doğru düzgün sinema dergisi